کاهش وزن سالم چیست؟

طبیعی است  هرکسی که قصد  کم کردن وزن خود را  دارد; میخواهد خیلی سریع وزن خود را پایین اورد. اما شواهد نشان می دهد ;که افرادی که به تدریج و به طور پیوسته وزن خود را از دست می دهند (حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته) در کم کردن وزن موفق تر هستند. کاهش  وزن سالم فقط مربوط به یک “رژیم” یا “برنامه” نیست. این در مورد یک سبک زندگی مداوم است .که شامل تغییرات طولانی مدت در عادات غذایی و ورزشی روزانه است.

پس از دستیابی به وزن سالم; با تکیه بر تغذیه سالم و فعالیت بدنی در اکثر روزهای هفته (حدود ۶۰-۹۰ دقیقه ، شدت متوسط) ، به احتمال زیاد شما در طولانی مدت موفق به نگه داشتن وزن خود خواهید بود.

حتی کاهش وزن  متوسط ​​نیز مزیت های زیادی را برای شما دارد.

کاهش وزن و سلامتی

خبر خوب این است که: مهم نیست شما چه هدفی را برای کم کردن وزن دارید ;حتی پایین آوردن وزن به مقدار کم ​​;مانند ۵ تا ۱۰ درصد از کل وزن بدن ; مزایایی برای  سلامتی شما دارد مانند: بهبود فشار خون ، کلسترول خون و قند خون.

برای مثال :اگر شما ۲۰۰ پوند وزن دارید ; ۵ درصد از وزن خود را کاهش دهید; برابر با ۱۰ پوند است و وزن شما را به ۱۹۰ پوند کاهش می دهد. اگرچه این وزن هنوز ممکن است در محدوده “اضافه وزن” یا “چاق” باشد ، اما این کم کردن وزن متوسط ​​می تواند عوامل خطر شما را برای بیماری های مزمن مرتبط با چاقی کاهش دهد.

بنابراین حتی اگر هدف شما  کلی به نظر می رسد اما  بزرگ است ، آن را به عنوان یک سفر ببینید نه یک مقصد نهایی. شما عادات غذایی و فعالیتهای بدنی جدیدی را یاد خواهید گرفت که به شما کمک می کند سبک زندگی سالم تری داشته باشید. این عادت ها ممکن است به شما در حفظ وزن خود به مرور زمان کمک کند.

 

کارشناس تغذیه :گلفام بارانی

مرکز پایش وزن دکتر فرزاد احمدی

 

منبع:https://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&u=https://www.cdc.gov/healthyweight/losing_weight/index.html&prev=search