پرخوری عصبی و یا عاطفی،به عنوان روشی برای سرکوب یا تسکین احساسات منفی مانند:استرس،عصبانیت،ترس و تنهایی می باشد. bracelet fantaisie پرخوری های احساسی می توانند باعث عدم موفقیت شما در مسیر کاهش وزن شود. وقتی که احساسات منفی باعث تحریک خوردن عاطفی شما می شود ،می توانید برای کنترل این رفتار نادرست قدم هایی مثبت بردارید.این نکات را امتحان کنید:

۱-یک دفترچه خاطرات غذایی داشته باشید:

آنچه را که در مواقع عصبانیت و ناراحتی میخورید بنویسید،اینکه چه احساسی دارید و اینکه چقدر گرسنه هستید.با گذشت زمان بین خلق و خو و غذاخوردنتان الگویی مشاهده می کنید که این بسیار کمک کننده است. custodia iphone

۲-استرس خود را کنترل کنید:

اگر استرس باعث پرخوری شما می شود از روش های مدیریت استرس مانند یوگا،مدیتیشن و یا تنفس عمیق کمک بگیرید.

۳-چک کنید ببینید آیا واقعا گرسنه هستید یا صرفا از روی احساسات میل به غذا دارید:

اگر فقط چند ساعت قبل غذا خوردید و معده سالمی دارید و احساس گرسنگی دارید به احتمال زیاد شما واقعا گرسنه نیستید و این فقط یک احساس است.

۴-با احساسات خود مبارزه کنید:

به جای اینکه وقتی حوصله ندارید به سمت غذا بروید،خود را منحرف کنید و یک رفتار سالم تر را جایگزین کنید.مثلا پیاده روی کنید،فیلم تماشا کنید،به موسیقی گوش دهیدو……

۵-وسوسه را از خود دور کنید:

خوراکی های هوس برانگیز و قابل دسترس را در خانه نگهداری نکنید تا در مواقعی که عصبی هستید به سمت آنها نروید.این روش بسیار تاثیرگذار است.

۶-بیش از حد خود را محدود نکنید:

وقتی که رژیم های کاهش وزن سخت میگیرید و خود را بیش از حد محروم می کنید،اینکار فقط باعث حریص تر شدن شما می شود و در پاسخ به احساسات منفی سریع شروع به غذاخوردن می کنید. coque iphone 8

یکسری مواد غذایی هستند که می توانند به کاهش اضطراب و کاهش پرخوری عصبی کمک کنند:

بهترین مواد غذایی برای بهبود پرخوری عصبی ۱٫منیزیم:

رژیم های غذایی کم منیزیم باعث افزایش استرس و اضطراب در فرد می شوند.مواد غذایی سرشار از منیزیم شامل:سبزیجات برگدار مثل اسفناج،حبوبات،آجیل و دانه ها و غلات کامل می باشند.

۲٫امگا۳:

در ماهی های چرب مانند سالمون یافت میشود. coque iphone 7

۳٫پروبیوتیک ها

۴٫آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود افزایش دهید(میوه و سبزیجات تازه بهترین هستند)

۵٫موز:

حاوی پتاسیم است که در برخی مطالعات ثابت شده است که اضطراب را کاهش می دهد. coque iphone xr

۶٫دانه کدو تنبل:

حاوی عنصر روی می باشد که روی بسیار با کنترل خلق و خو در ارتباط است.

۷٫زردچوبه:

می تواند التهاب و استرس مرتبط با اختلالات خلق و خویی را کاهش دهد.

۸٫بلوبری:

سرشار از ویتامین سی است.یک آنتی اکسیدان دیگر که می تواند ازآسیب رساندن به سلول هایی که می توانند اضطراب ایجاد کنند،جلوگیری کند.