سیستم ایمنی بدن،نقش مهمی در جلوگیری از حملات ویروسها و باکتری ها دارد. نحوه رژیم غذایی و سبک زندگی ; می تواند موجب حداکثر توانایی سیستم ایمنی بدن برای محافظت در مقابل مهاجمان خارجی شود.

چگونه رژیم غذایی می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند؟

رژیم غذایی و تقویت سیستم ایمنی بدن ۱٫دریافت ویتامین های کافی:

تغذیه مناسب،محافظت اصلی را در نبرد با عفونت ها ایفا میکند.سربازان اصلی شامل ویتامینهای A،C،E،D و B6 وهمچنین مواد معدنی مانند روی،آهن و سلنیوم می باشند. برخی از مواد غذایی سرشار از این مواد مغذی شامل: هویج،فلفل دلمه ای،توت فرنگی،بادام،آووکادو،ماهی سالمون،سینه مرغ بدون چربی،بوقلمون ، گوشت گاو و…. coque iphone xr است. custodia cover samsung این ویتامینها به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی،نقش خنثی کردن رادیکالهای آزاد،مواد شیمیایی مضر را که به سلولهای سالم آسیب میرسانند را دارند و باعث مقابله بهتر بدن با ویروس ها میشوند. coque iphone xr

۲٫دریافت پروتئین کافی:

مطابق با انتشارات بهداشت هاروارد،برای جلوگیری از بیمار شدن باید حداقل ۸/۰ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف کنید(کمبود پروتئین روی سلولهای T اثر منفی میگذارد و این سلولها نقش مهمی در حمله با ویروس ها دارند). coque iphone 7 پروتئین، دارای مقادیر زیادی عنصر روی میباشد که یک ماده معدنی مهم در تقویت سلولهای سفید خون محسوب میشود که با عفونت مبارزه میکند. منابع خوب پروتئینی شامل:تخم مرغ،غذاهای دریایی،بوقلمون،مرغ و لوبیا

۳٫مصرف پروبیوتیک ها را فراموش نکنید:

مواد غذایی مانند پیاز،سیر،مو و مارچوبه حاوی پروبیوتیکها هستند. پروبیوتیکها نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی بدن دارند.پروبیوتیکها موجب افزایش جمعیت باکتری های خوب در روده میشوند و باعث تولید سیتوکین های ضدالتهابی میشوند که به عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک میکند. ۴٫برای اینکه اطمینان پیدا کنید که به اندازه کافی تقویت کننده های سیستم ایمنی را مصرف کرده اید باید به صورت “رنگین کمانی “غذا بخورید.حالا این یعنی چه؟ رنگین کمان،یعنی از میوه جات و سبزیجات رنگی استفاده کنید مانند: سیب زرد،سیب قرمز،انبه،آناناس،انگور،نارنگی،پرتقال،گلابی،موز،سیب زمینی،کدو تنبل و….. custodia cover samsung میوه جات و سبزیجات،طیف گسترده ای از مواد مغذی بدن را که برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم است را دارند.

چگونه با تغییر سبک زندگی می توانیم سیستم ایمنی را تقویت کنیم؟

تغییر سبک زندگی و تقویت سیستم ایمنی ورزش کردن،خواب کافی و سیگار نکشیدن از راههایی هستند که میتوانند دستگاه ایمنی را برای مبارزه آماده کنند.

۱٫داشتن خواب کافی:

اگر خواب کافی و آرام ندارید،بدانید که مستعد ابتلا به عفونتها هستید.زمانی که شما خواب هستید،بدن در حال مبارزه با التهابات و عفونتها می باشد.وقتی شما در حال استراحت هستید،بدن در شلوغ ترین وضعیت به سر میبرد و در این مدت خود را ترمیم میکند،سموم را آزاد میکند و…. توصیه میشود بین ۷-۸ ساعت حتما بخوابید. bague femme

۲٫ترک سیگار:

سیگار کشیدن با از بین بردن آنتی بادی ها از جریان خون باعث افزایش خطر ابتلا به عفونتها میشود.آنتی بادی ها،پروتئینهایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونتهای خارجی تولید میشوند. سیگار کشیدن همچنین توانایی ریه را در پاک کردن عفونتها کاهش میدهد و به بافت ریه آسیب میرساند.

۳٫ورزش کردن:

فعالیت داشتن به سلامت سیستم ایمنی بدن کمک میکند.طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۹،ورزش دارای مزایای زیادی از جمله کاهش التهابات و بهبود سیستم ایمنی است که میتواند تاثیرات منفی پیری را به تاخیر بیندازد.این مطالعه همچنین نشان داد که ورزش متوسط می تواند خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد.