چربی احشایی چیست؟چگونه می توان چربی های احشایی را از بین برد؟

چربی های احشایی; نوعی از چربی های بدن هستند که در داخل حفره شکمی ذخیره میشوند.این چربی در نزدیکی چندین اندام حیاتی مانند:کبد،معده و روده قرار دارد.این چربی ها جز چربی های فعال محسوب میشوند و بر چربی های فعال اثر میگذارند. این چربی ;مقاومت به انسولین را زیاد میکنند.تحقیقات نشان داده اند که پروتئین متصل شونده به رتینول که مقاومت به انسولین را زیاد میکند; توسط این چربی ها ترشح میشوند.همچنین این چربی ها ریسک ابتلا به بیماریهایی مانند: دیابت نوع ۲،فشارخون; سکته مغزی; سرطان پستان و سرطان روده بزرگ و آلزایمر را افزایش میدهند. coque iphone

چگونه می توان از شر چربی های احشایی خلاص شد؟

خلاص شدن از دست چزبی های احشایی خوشبختانه;این چربی ها بسیار حساس به ورزش; رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی هستند.با هر وزنی که از دست میدهید; مقداری نیز از این چربی ها از بین میروند. iphone 7 hoesjes روزانه باید حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی داشته باشید و فعالیت بدنی تان حتما شامل تمرینات هوازی و قدرتی باشد; تا بهترین عملکرد را داشته باشید.تمرینات هوازی مانند دوچرخه سواری ; دویدن و….بسیار کاربردی است.

ورزش و چربی های احشایی:

ورزش های قدرتی; باعث قوی تر شدن ماهیچه ها میشوند و همین باعث میشه انرژی بیشتری بسوزانید. در حالت ایده آل شما باید ۵ روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه تمرینات هوازی انجام دهید و حداقل سه بار در هفته هم تمرینات قدرتی انجام دهید. برای از بین رفتن چربی های موضعی; پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل ضروری است . غذاهای فرآوری شده; قندی و پرچرب را از رژیم خود حذف کنید .و منابع پروتئینی کم چرب ; سبزیجات و کربوهیدراتهای پیچیده مانند سیب زمینی و….حبوبات(لوبیا و عدس و….) را جایگزین کنید. به جای سرخ کردن از روش های پخت و پز سالم مانند :کباب کردن; بخارپز و….استفاده کنید.همچنین بجای استفاده از کره و روغن های اشباع از روغن های سالم مانند :روغن کانولا و روغن زیتون و….استفاده کنید. هورمون استرس(کورتیزول) میتواند چربی احشایی را در بدن ذخیره کند; بنابراین کاهش استرس باعث از بین رفتن این چربی ها میشود.

رژیم کم کربوهیدرات و چربی های احشایی:

رژیم های کم کربوهیدرات ; یک روش موثر برای کاهش این چربی است. در حقیقت بسیاری از مطالعات نشان داده اند که رژیم های کم کربوهیدرات نسبت به رژیم های کم چربی در کاهش این چربی ها موثرتر هستند.

رژیم کتوژنیک و چربی های احشایی:

رژیم کتوژنیک; یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات است که ممکن در کاهش این چربی ها کمک کننده باشد.یک مطالعه روی ۲۸ بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق نشان داده که افرادی که رژیم کتوژنیک را دنبال کرده اند نسبت به افرادی که رژیم کم چربی دارند; چربی احشایی بیشتری را از دست میدهند. coque iphone 6 جالب است که این افراد حتی ۳۰۰ کالری بیشتر در روز مصرف کرده بودند اما بازهم چربی بیشتری از دست دادند.

فیبرها و چربی های احشایی:

فیبرها و چربی های احشایی فیبرها به ۲ دسته تقسیم میشوند(محلول و نامحلول).فیبرهای محلول کمک میکنند که تحویل غذاهای هضم شده از معده به روده کند شود.هنگامی که فیبرمحلول به روده بزرگ رسید توسط باکتریهای روده در اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تخمیر میشوند.این اسیدهای چرب منبع اصلی تغذیه سلولهای روده بزرگ اند.فیبرهای محلول; با سرکوب اشتها به کاهش چربی های اشباع کمک میکنند. مطالعات نشان میدهند که اسیدهای چرب با زنجیر کوتاه به افزایش سطح هورمونهای GLP-1 ; کوله سیستوکینین; PYY(سرکوب کننده های اشتها)کمک میکنند.همچنین باعث میشوند تا هورمون گرسنگی(گرلین) کاهش یابد. در مطالعات نشان داده شده است که دریافت فیبرمحلول به میزان ۱۰ گرم در روز باعث کاهش ریسک چربی های احشایی به میزان ۷/۳% میشود.

خواب کافی و چربی های احشایی:

مطالعات نشان داده اند که عدم خواب کافی ممکن است ; که خطر ابتلا به چربی های احشایی ر ا افزایش دهد.در مقابل خواب کافی ممکن است به کاهش این چربی ها کمک کند. مطالعات نشان داده اند که افزایش خواب بیشتر از ۶ ساعت و کمتر از ۸-۷ ساعت باعث میشود تا چربی های احشایی ۲۶% کاهش یابند. coque iphone xr

پروبیوتیک ها و چربی های احشایی:

پروبیوتیک ها; باکتری های زنده ای هستند که میتوانند به سلامت دستگاه گوارش و هضم شما کمک کنند.برخی از مطالعات نشان میدهند که پروبیوتیکهای خاص میتوانند به شما در کاهش وزن و کاهش این چربی ها کمک کنند. custodia cover iphone پروبیوتیکها; جذب چربی دریافت شده از غذاها را در روده کاهش میدهند و مقداری از این چربی جذب شده از مدفوع،دفع میشود.