بدن انسان می تواند روزانه در نوسان وزن باشد چه در حال رژیم گرفتن باشد و چه نباشد و این قضیه کاملا نرمال است. با این حال،اگر کسی در حال رژیم گرفتن باشد و مرتبا وزن خود را اندازه بگیرد،این مشکل وجود دارد که این باعث درگیری ذهنی فرد میشود.

رژیم یویو چیست؟

الگوی کاهش وزن ; بازیابی مجدد آن و سپس دوباره رژیم گرفتن را توصیف می کند. coque iphone 7 این نوع رژیم گرفتن خیلی شایع است و بین ۱۰% آقایان و ۳۰% خانم ها اتفاق میفتد. iphone 8 hoesjes رژیم یو-یو; یعنی به طور مکرر وزن فرد کم و زیاد میشود. coque iphone 7 معمولا تصور میشود که رژیم یو-یو منجر به مبارزات طولانی مدت با وزن و خطر چاقی بیشتر میشود. شما در هنگام کاهش وزن; چربی و عضله از دست میدهید; اما هنگامی که وزن اضافه میکنید; بیشتر چربی اضافه میشود و نه ماهیچه.بنابراین،هنگامی که بار دیگر سعی در کاهش وزن دارید،کاهش وزن کار سخت تری میشود. یادتان باشد که رژیم یو-یو فقط در کاهش وزن تاثیر نمیگذارد بلکه پیامدهای منفی زیادی برای سلامتی شما دارد. coque iphone xs

رژیم یو-یو چه پیامدهایی دارد؟

۱-افزایش وزن:

رژیم یو-یو معمولا در کوتاه مدت متابولیسم شما را کند می کند و باعث میشود سخت تر وزن کم شود و به راحتی وزن اضافه کنید. در رژیم یو-یو ۲ تا اتفاق میفتد: ۱٫افزایش اشتها ۲٫کاهش متابولیسم این امر به دلیل طراحی بدن برای زنده ماندن در طی زمان کمبود کالری و در نتیجه بعد از رژیم غذایی بدن شما برای افزایش چربی در الویت قرار دارد.بعد از بازگشت چربی سلولهای چربی کوچکتر و حساس تری در بدن ساخته میشوند و این می تواند باعث بازگشت وزن شود.

۲- آسیب روحی و روانی بر فرد:

پیامد های رژیم یو یو رژیم های مختلفی مانند “لاغری در ۱۰ روز” و یا “رژیم سوپ” و یا……به شما وعده میدهند که در مدت زمان کوتای میتوانید به وزن دلخواهتان برسید و اتفاقا شما با گرفتن این رژیم ها وزن خوبی هم کم میکنید و بسیار خوشحال هستید که میتوانید لباس هایی که برایتان تنگ بوده را بپوشید.این خوشحالی ادامه پیدا میکند تا اینکه به یک دوره تعطیلات نزدیک می شوید و میخواهید استراحت کنید و در آنجا دیر نظارتی بر خورد و خوراک خود ندارید و شروع به غذا خوردن معمولی میکنید و بعد از گذشت یک هفته میبینید لباس هایتان دوباره برایتان تنگ شده اند و این دفعه حتی چاق تر از قبل شده اید که این باعث آسیب روحی شدیدی میشود. همیشه سعی کنید با رژیم های اصولی وزن کم کنید که ماندگار باشد.

۳-افزایش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی:

پیامد های رژیم یو یو چرخه رژیم غذایی یو-یو، با بیماری عروق کرونر(بیماری ای که در آن شریان هایی که قلب را تغذیه میکنند تنگ میشوند) همراه است. بازگشت وزن حتی بیشتر از اضافه وزن اولیه،خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را افزایش میدهد. در مطالعات ثابت شده است که هرچه وزن بیشتری در رژیم یو-یو از دست بدهید و بعد همین وزن بازگشت شود،خطر ابتلا به بیماری های قلبی بیشتر میشود. bracelet femme

۴-کاهش درصد ماهیچه های بدن:

پیامد های رژیم یو یو در طول رژیم های کاهش وزن،بدن توده عضلانی و همچنین چربی را از دست میدهد اما از آنجا که چربی بعد از کاهش وزن راحت تر از عضله ها بازیابی میشود ; این اتفاق موجب از دست رفتن ماهیچه های بدن به مرور زمان میشود. bague homme با انجام ورزش های قدرتی(مانند کار با دستگاه) میتوان اثرات تخریب کننده رژیم های یو-یو را کمتر کرد.ورزش ; موجب رشد عضلات می شود. نکته مهم دیگر برای حفظ ماهیچه های بدن،دریافت کافی مواد غذایی پروتئینی می باشد. coque samsung a10

۵-افزایش فشار خون:

پیامد های رژیم یو یو مطالعات ثابت کرده اند که رژیم های مکرر و یو-یو مانند موجب افزایش فشار خون سیستولیک در طولانی مدت میشود که این نشانگر افزایش سکته مغزی می باشد.

۶-پوکی استخوان:

پیامد های رژیم یو یو زنانی که بارها و بار ها رژیم های لاغری غیر اصولی میگیرند و بعد از مدتی آن را ترک میکنند،در معرض خطر تراکم استخوانی کم هستند. زنانی که درصد چربی بدن کمتری دارند; استروژن کمتری تولید میکنند که این موضوع موجب تراکم استخوانی کمتر در فرد میشود. هنگامی که یک خانم رژیم غذایی کم کالری میگیرد(کم کلسیم و…) بدن برای دریافت نیازهای خود از ذخایر استخوانی کمک میگیرد که باعث تحلیل استخوانها میشود. یادتان باشد کاهش وزن های سریع و غیراصولی; ارزش آسیب های جدی که بر بدن وارد میشود را ندارد.