۶ نوع رژیم غذایی که طبق DNA شما توصیه می شود:

یک آزمایش DNA می تواند نوع رژیم ژنتیکی شما،ویتامینهای مورد نیاز،چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر کلسترول خون و یا اینکه اگر به لاکتوز و سایر موارد حساسیت داشته باشید را مشخص کند. custodia cover samsung با توجه به این تست می توان نسبت کربوهیدرات،پروتئین و چربی ها را برای بدن بر اساس DNA هر فرد مشخص کرد. چندتا از رژیم هایی که ممکن است بر اساس مشخصات ژنتیکی تان به شما پیشنهاد شود عبارتند از:

۱-رژیم غذایی متعادل:

رژیم غذایی متعادل اگر از سلامتی خوبی برخوردار هستید; و کلسترول بالا و یا فشارخون بالا ندارید ممکنه این رژیم مناسب شما باشد. coque iphone 8 یک رژیم متعادل یعنی :مصرف انواع گروههای غذایی به طور متعادل(پروتئین ها،کربوهیدراتها،چربی ها،میوه جات و سبزیجات) با تمرکز بیشتر روی مواد غذایی مغذی مانند: غلات کامل،پروتئین بدون چربی با کیفیت،چربی های سالم،میوه و سبزیجات تازه از این رژیم بیشترین استفاده را ببرید. حتی اگر سالم هم باشید،باید از غذاهای تصفیه شده،چربی های ترانس و قندهای اضافه خودداری کنید.

۲-رژیم کم کربوهیدرات:

رژیم غذایی کربوهیدرات برای افرادی که می خواهند انسولین و قندخونشان را تحت نظر داشته باشند،خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهند و یا بدنشان نسبت به کربوهیدراتها حساسیت بالایی دارد; ممکن است رژیم کم کربوهیدرات برایشان مفید باشد. غذاهای نشاسته ای مانند: نان سفید،سیب زمینی دارای سطح گلیسمی بالاتر از غلات کامل و سبزیجات کم نشاسته ای هستند. هدف رژیم کم کربوهیدرات ;محدود کردن میزان کربوهیدرات مصرفی و تمرکز روی سبزیجات رنگارنگ غیرنشاسته ای،چربی های سالم و پروتئین بدون چربی با کیفیت بالاست.

۳-رژیم کم چربی:

رژیم غذایی کم چربی اگر شما کلسترول بالا و تری گلیسیرید بالا دارید و یا HDL(کلسترول خوب) تان پایین است،احتمالا پیروی از یک رژیم کم چرب برایتان سودمند است. دقت کنید که رژیم کم چربی،همه چربی ها را محدود نمیکند.فقط چربی های ناسالم مثل چربی های اشباع شده و چربی های ترانس را محدود می کند،چون این چربی های ناسالم می توانند کلسترول و LDL (کلسرول بد) را افزایش دهند و احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم و بیماریهای قلبی را زیاد کنند. اما چربی های اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ میتوانند برعکس عمل کنند; و تاثیرات مثبتی مانند کاهش سطح کلسترول مضر داشته باشند. چربی های سالم عبارتند از: آجیل،ماهی،آووکادو و روغن زیتون و…… custodia cover iphone

۴-رژیم غذایی مدیترانه ای:

رژیم غذایی مدیترانه ای بسته به میزان کلسترول و دیگر فاکتورهای سلامتی ممکن است این رژیم به شما پیشنهاد شود. رژیم مدیترانه ای در اصل یک رژیم غذایی کم چرب و کم کربوهیدرات است ;که به بهبود سطح کلسترول و بهبود سطح قندخون کمک می کند. رژیم مدیترانه ای روی خوردن متعادل میوه ها و سبزیجات رنگارنگ،غلات کامل،حبوبات و چربی های اشباع نشده( آجیل،روغن زیتون و آووکادو)، غذاهای دریایی با کیفیت و لبنیات کم چرب متمرکز است. custodia iphone از خوردن غذاهای نشاسته ای،چربی های ترانس و مصرف بیش از حد گوشت قرمز خودداری کنید.

۵-رژیم عاری از لاکتوز:

اگر تست ژنتیکی شما نشان دهد که به لاکتوز حساس هستید و عدم تحمل لاکتوز دارید این رژیم به شما پیشنهاد می شود. لاکتوز،قند موجود در شیر است که بعضی از افراد آنزیم تجزیه کننده لاکتوز یعنی لاکتاز را ندارند و به همین علت دچار مشکلاتی مانند: نفخ،گرفتگی عضلات شکم، درد معده و…..می شوند. custodia iphone این افراد باید بجای شیر گاو از جایگزینهای بدون لاکتوز مانند شیر بادام،شیر سویا و شیر نارگیل و…..استفاده کنند. چندین هفته این کار را امتحان کنید تا ببینید چه احساسی دارید.

۶-رژیم غذایی فاقد گلوتن:

رژیم غذایی فاقد گلوتن حساسیت به گلوتن می تواند ;باعث ناراحتی معده شود.علائم دیگر شامل تهوع،کهیر،مشکل در تنفس و….می باشد. custodia cover iphone تشخیص حساسیت به گلوتن دشوار است چون علائم گسترده ای دارد. اگر شما مستعد این بیماری(بیماری سلیاک)هستید،این نوع رژیم بسیار کمک کننده است. مواد غذایی حاوی گلوتن: محصولات بر پایه آرد،گندم،پاستا،چاودار،جو،جو دوسر و…..