رژیم غذایی در میگرن(بایدها و نبایدها در میگرن):

میگرن چیست؟

میگرن،نوعی اختلال شایع است که با سردردهای مکرر همراه است و میتواند تا سه روز ادامه یابد. یک علامت کلیدی که سردرد میگرنی را از سردرد طبیعی جدا میکند این است که در میگرن به طور معمول فقط یک طرف سر درد میگیرد و با علائم دیگری مانند حالت تهوع،حساسیت به نور،صدا و بوها همراه است. bague femme این بیماری حدود ۱۸% از زنان و ۶% کل مردان را مبتلا میکند. علت اصلی میگرن هنوز ناشناخته است ولی بیشتر زمینه ژنتیکی دارد، اما استرس،همورمونها و عوامل رژیم غذایی هم نقش مهمی دارند.

چرا میگرن در زنان بیشتر است؟

میگرن در زنان اگرچه دلیل این موضوع هنوز دقیقا مشخص نیست اما یک دلیل احتمالی مبتنی بر هورمونها وجود دارد.زنان در چرخه ماهانه دچار نوسانات متعددی در هورمونهایشان هستند که این شامل بالا رفتن و افت سطح هورمون استروژن میشود. در مطالعاتی دیده شده است که افت سطح هورمون استروژن قبل از شروع چرخه قاعدگی در زنان،با میگرن همراه است.این موضوع با بیان اینکه قبل از بلوغ،شیوع میگرن در دختران و پسران یکسان است بیشتر تایید می شود.

محرک های میگرنی کدام اند؟

۱٫پنیر مانده ۲٫ماهی دودی ۳٫عصاره مخمر ۴٫مواد نگهدارنده مانند نیترات و نیتریت ۵٫شکلات ۶٫شیرین کننده های مصنوعی نظیر آسپارتام ۷٫کافئین(قهوه،چایی،نوشیدنی های انرژی زاو…..)

کافئین و میگرن:

بیماران مبتلا به میگرن باید مصرف کافئین را به یک الی دو فنجان در روز محدود کنند.(مقدار کافئین در مارک ها و انواع مختلف قهوه متفاوت است) کافئین،تنها علت میگرن مکرر نیست اما کاهش کافئین مصرفی اغلب به بهبود سردرد های میگرنی کمک می کند.

گرسنگی، موجب تشدید میگرن می شود:

رابطه بین گرسنگی و میگرن(رژیم غذایی در میگرن) طولانی شدن زمان بین وعده های غذایی ممکن است موجب حملات میگرن شود.در واقع اگر طولانی مدت گرسنه باشید،افت قندخون پیدا میکنید و سردرد شما شدیدتر میشود. custodia cover samsung بیماران میگرنی باید میان وعده های کوچک و مکرر در طول روز مصرف کنند.

پنیر مانده و تشدید حملات میگرن:

پنیر مانده و تشدید میگرن(رژیم غذایی در میگرن) دانشمندان معتقدند علت این موضوع به دلیل محتوای بالای تیرامین موجود در این پنیرها باشد.تیرامین همچنین در شکلات،عصاره مخمر و فرآورده های گوشتی نیز یافت میشود اما پنیر مانده یکی از غنی ترین منابع آن است.

گوشت فرآوری شده و میگرن:

گوشت فراوری شده و میگزن نیتریتها،گروهی از مواد نگهدارنده هستند که در گوشتهای فرآوری شده یافت میشوند و موجب تشدید حملات میگرن میشوند. گوشتهای فرآوری شده شامل:ژامبون،سوسیس،بیکن،سالامی و…..می باشند.

گلوتن و میگرن:

گلوتن و میگرن مواد حاوی گلوتن مانندجو،جودوسر،گندم،چاودار و….ممکن است در افرادی که عدم تحمل به گلوتن دارند موجب حملات میگرنی شود. custodia iphone

کاهش وزن و میگرن:

حفظ وزن سالم برای کاهش خطر ابتلا به میگرن مهم است.اضافه وزن یا چاقی،باعث میگرن و یا بدتر شدن حملات میگرنی می شوند. coque iphone 7 در صورتی که BMI شما بالاتر از ۲۵ باشد یعنی بیشتر در معرض حملات میگرنی هستید،پس رعایت رژیم غذایی صحیح و داشتن فعالیت بدنی منظم به شدت توصیه میشود. در صورت داشتن میگرن ۲ نکته در مورد کاهش وزن مهم است: ۱٫از حذف کردن وعده های غذایی جدا خودداری کنید زیرا موجب تشدید حملات میگرن میشود(خوردن وعده های کوچک در دفعات متعدد بهترین گزینه است). ۲٫در طول روز حتما به مقدار کافی آب بنوشید،اینکار باعث جلوگیری از سردرد های مکرر و همچنین احساس سیری بیشتر فرد میشود.

ارتباط ویتامین هاو مواد معدنی با میگرن:

ارتباط ویتامین ها با میگرن فولات:کمبود فولات در بدن موجب تشدید حملات میگرن میشود. coque iphone منیزیم:مصرف ناکافی منیزیم خطر ابتلا به میگرن را افزایش میدهد. coque iphone 8 ریبوفلاوین(ویتامین B2):مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم به مدت سه ماه تعداد حملات میگرنی را به میزان ۵۰% کاهش میدهد. کوآنزیم Q یا Q10: یک آنتی اکسیدان برای بسیاری از عملکردهای سلول است و در پیشگیری از میگرن کاربرد دارد.