خواص لیمو ترش:

لیمو ترش یکی از محبوبترین مرکبات در سراسر جهان است. این میوه متعلق به خانواده Rutaceae درجنس مرکبات است. نام علمی: CITRUS LIMON کالری لیمو ترش در هر ۱۰۰ گرم لیمو با پوست ; ۲۹ کیلوکالری است که از کمترین میزان برای گروه مرکبات است. -اسید سیتریک موجود در لیمو ; به آن طعم اسیدی میدهد(اسید سیتریک یک ماده نگهدارنده طبیعی است). -ویتامین سی ،مقاومت بدن در برابر عوامل عفونی را افزایش میدهدورادیکالهای آزاد ومضررا خنثی میکند. لیمو ترش غنی از ویتامین سی است و انجمن دیابت امریکا ((ADA به دلیل فیبر محلول و مقادیر بالای ویتامین سی در لیموترش; آن را در زمره مواد غذایی فراسودمند قرار داده است. custodia cover huawei لیمو ترش محتوی چندین فیتوکمیکال ازجمله پلی فنول ها ،ترپن ها و تانن میباشد که همگی خواص آنتی اکسیدانی دارند.   Naringenin اثبات زیست محیطی بر سلامت انسان داشته ; به عنوان آنتی اکسیدان ، ضد التهابی و مدولاتور سیستم ایمنی شناخته شده است. این ماده همچنین نشان داده است که آسیب اکسیدان به DNA را در سلولهای آزمایشگاهی کاهش داده است. لیمو ترش منبع عالی از فیبر رژیمی (۷٫۳۶درصد از ( RDA است.

آیا لیموترش در افراد مبتلا به دیابت( قند خون) منع مصرف دارد؟

بسیاری از افراد دیابتی لیموترش را از رژیم غذایی خود حذف کرده و گمان میکنند مصرف آن موجب افزایش بیش از حد قندخون میشود . اما این تصور صحیح نیست. گلایسمیک ایندکس(GI (شاخصی از چگونگی تاثیر مواد غذایی بر سطح قند خون است و هر چه بالاتر باشد نشان دهنده تسریع در افرایش قند خون بعد از مصرف آن ماده غذایی است. coque iphone 6 لیمو ترش گلایسمیک ایندکس پایینی دارد، از این رو تغییرات ناگهانی در قند خون ایجاد نمیکند. bracelet homme لیموترش فرایند هضم را کند میکند و تبدیل کربوهیدرات به قند را به تاخیر می اندازد. custodia cover iphone پلی فنلی که در پوست لیمو یافت میشود،نقش عمده ای در به حد اقل رساندن مقاومت انسولینی دارد.افزایش مقاومت انسولینی منجر به پاسخگویی کمتر هورمون انسولین و عدم کنترل قند خون میشود. پلی فنول ها توانایی سرکوب تجمع چربی در ناحیه شکم را دارند. نارینجین و هسپریدین موجود در لیمو ترش ، بیوفلاوونوییدهایی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان های غذایی عمل کرده ،از پیشرفت هایپرگلایسمی(افزایش بیش از اندازه قند خون)جلوگیری کرده اند. این کار با افزایش گلیکولیز کبدی و غلظت گلیکوژن و کاهش گلوکونئوژنز کبدی انجام میگیرد. اگراز آن دسته افرادی هستید که در طول روز آب کمی مینوشید، میتوانید لیموترش را خوب شسته و با پوست حلقه حلقه کنید و به آب مصرفی خود اضافه کنید.در اینصورت بدن خود را آبرسانی و هیدراته کرده اید.

بهترین روش مصرف لیمو ترش:

از لیمو به عنوان دمنوش استفاده کنید تا متابولیسم بدن بالا رفته و اگر به همراه زنجبیل باشد، در رژیمهای کاهش وزن بسیار موثر است. افرادیکه به نوشیدنیهای پر کالری مانند انواع نوشابه های گاز دارو شیرین یا نوشیدنیهای الکلی علاقمند هستند، بهتر است از این نوشیدنی به عنوان جایگزین استفاده کنند تا کالری بسیار کمتری را به بدن رسانده و قدم مثبتی در جهت نگهداری یا کاهش وزن داشته باشند. custodia cover samsung مظالعات نشان داده که نوشیدن نیم لیتر از آب مخلوط با چند قطره آب لیموترش قبل از وعده های اصلی غذا،کالری دریافتی را تا ۱۳ درصد کاهش میدهد. coque iphone 7 نوشیدن آب به همراه کمی لیموترش در وعده صبح میتواند انرژی بدن را افزایش دهد. ذکر این نکته لازم است که برای افزایش متابولیسم بدن و داشتن اندام متناسب ، باید رژیم غذایی صحیح بهمراه ورزش داشت و در رژیمهای کاهش وزن از آنتی اکسیدانهای طبیعی مانند لیموترش به میزانی میل کنید که رژیم درمان شما توصیه میکند.