تناسب اندام چیست؟انواع تیپ های بدنی کدام اند؟ در واقع تناسب اندام،سالم بودن از نظر جسمی و روحی است. متخصصان تناسب اندام میگویند ۵ مولفه لازم است تا بدن فیت و متناسبی داشته باشید: ۱٫انعطاف پذیری ۲٫آمادگی قلبی عروقی ۳٫ترکیب بدن ۴٫قدرت عضلانی ۵٫استقامت عضلانی BMI چیست؟ شاخص توده بدنی،یک مقدار عددی از وزن نسبت به قد شماست.از این شاخص برای تقسیم بندی وزن استفاده میشود. ۱٫BMI کمتر از ۵/۱۸:یعنی شما لاغر هستید ۲٫ custodia iphone BMI بین ۵/۱۸ تا ۹/۲۴:یعنی وزن شما در محدوده نرمال قرار دارد ۳٫ BMIبین ۲۵-۹/۲۹:یعنی شما اضافه وزن دارید ۴٫ custodia cover samsung BMIبالاتر از ۳۰:یعنی شما چاق هستید ترکیب بدنی: ترکیب بدنی مقادیر نسبی ماهیچه،استخوان،آب و چربی را اندازه گیری میکند. انواع صحیح ورزش به شما در کاهش چربی بدن و افزایش و یا حفظ توده عضلانی کمک میکند. افرادی که میزان عضلاتشان بالاتر است نسبت به افرادی که ماهیچه کمتری دارند وزن بیشتری دارند.پس لزوما وزن زیاد نشانه چاقی نیست. درصد چربی بدن: درصد چربی بدن به شما میگوید چه درصدی از کل وزن شما از توده چربی تشکیل شده است.درصد چربی بدن حتی از BMI هم مهمتر است چون وقتی وزن کم میکنید این عدد نشان نمیدهد که در واقع چربی از دست داده اید یا مایعات بدنتان کم شده است. custodia samsung درصد چربی سالم در آقایان بین ۱۰-۲۰% و برای خانم ها بین ۱۸-۲۸% می باشد. bague femme درصد توده عضلانی: این عدد با تقسیم وزن توده عضلانی بر وزن کل بدن شما محاسبه میشود. توده عضلانی شما با مقدار کالری دریافتی درارتباط است.توده عضلانی بدن،سوزاندن مداوم چربی های بدن را تضمین میکند. coque samsung a70 هرچه توده عضلانی بیشتر باشد،کالری بیشتری میسوزانید و متابولیسم تان افزایش می یابد. iphone hoesje

انواع تیپ های بدنی:

۱٫اکتومورف:

تیپ بدنی اکتومورف این افراد به طور معمول لاغر اندام هستند(پاهای بلند و کشیده-لگن و شانه باریک) و عضله سازی در این افراد مشکل است.همچنین این افراد معمولا به سختی وزن اضافه میکنند.این افراد با دریافت کربوهیدراتهای بیشتر همراه با پروتئین متوسط و چربی کمتر،بهترین عملکرد را دارند.

۲٫اندومورف:

این افراد به طور کلی چربی بدن بیشتری دارند(چربی بیشتر در مرکز بدن متمرکز شده است) و خیلی سخت لاغر میشوند. این افراد معمولا مقاومت به انسولین دارند یعنی سلولها نمیتوانند به طور موثر گلوکز را از خون دریافت کنند. رژیمی که به این دسته افراد پیشنهاد میشود،رژیم حاوی چربی و پروتئین بیشتر همراه با کربوهیدرات کمتر است.

۳٫مزومورف:

این دسته از افراد به طور معمول بدن ماهیچه ای و ورزشکاری دارند و خیلی خوب به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی پاسخ میدهند. وقتی که مزومورف ها افزایش وزن پیدا میکنند،این اضافه وزن به طور مساوی در همه جای بدن توزیع میشود.همچنین این افراد خیلی ساده تر از گروه اندومورف وزن کم میکنند. bracelet perle زنانی که در این گروه قرار میگیرند معمولا بدنشان شکل ساعت شنی است در حالی که مردان مزومورفی دارای بدن مستطیلی شکل و مستحکم است.