ارتباط بین تغذیه و ژنتیک (ارتباط بین چاقی وژنتیک افراد):

مواد غذایی و ژن ها دائما درحال گفتگو هستند.پیوند بین آنچه میخوریم و آنچه در DNA ما نوشته شده(کد ژنتیکی ما) در دهه های اخیر از اهمیت زیادی برخوردار است. تقریبا تمام غذاهایی که میخوریم بر بیان ژنها اثرمیگذارند و تاثیر مستقیم و یا غیرمستقیم بر خطر ابتلا به بیماریها دارد. custodia iphone برعکس این موضوع نیز صادق است:ویژگی های خاص آرایش ژنتیکی هر فرد میتواند منجر به واکنش های مختلفی نسبت به مواد مغذی یکسان شود.در واقع به زبان ساده تر یعنی یک غذای خاص ممکن است تاثیرات متفاوتی روی افراد مختلف بگذارد.این امر ارتباط بین تغذیه و ژنتیک را ثابت میکند.

رابطه بین ژنتیک و چاقی:

تغذیه و ژنتیک و ارتباط ان با چاقی نقص نادر یک ژن باعث شروع چاقی در اوایل کودکی میشود و با گرسنگی زیاد همراه است.افرادی که قبل از ۲ سالگی دچار چاقی شده اند باید از نظر سه چیز بررسی شوند: ۱٫کمبود هورمون لپتین(هورمون مسئول سیری در بدن) ۲٫کمبود MC4R(در تنظیم وزن اثر دارد) ۳٫کمبود POMC به طور معمول افرادی که چاق هستند،ژنهای متعددی دارند که آنها را برای افزایش وزن مستعد می کند. coque iphone 7 یکی از این ژنها؛ FTO(ژن مرتبط با چاقی) می باشد که در۴۳% جمعیت وجود دارد. coque iphone 8 افرادی که دارای توده چربی و ژنهای مرتبط با چاقی هستند ممکن است با محدود کردن کالری خود چالش هایی داشته باشند.

وجود ژن FTO و سایر ژنهای مرتبط با چاقی باعث می شود که:

۱٫کاهش کنترل بر خوردن غذا ۲٫افزایش سطح گرسنگی ۳٫افزایش کالری دریافتی ۴٫افزایش تمایل به بی تحرکی ۵٫افزایش گرایش به ذخیره چربی در بدن مطالعه ای نشان داده است که افرادی که ژن چاقی را دارند بیشتر از غذاهای پرچرب و پرکالری استفاده میکنند و کمتر بعد از غذا خوردن احساس رضایت دارند. custodia cover iphone آیا ژنهای شما،سرنوشت شما هستند؟ اگر ژن هایی دارید که شما را مستعد چاقی می کند و اشتهای شما را افزایش میدهد و متابولیسم تان را افزایش میدهد،دقت کنید که پیروی از یک برنامه درمانی مداوم که شامل رژیم درمانی،فعالیت بدنی و رفتاردرمانی است بسیار کمک کننده است . coque iphone 7 در واقع تحقیقات اخیر نشان داده اند که با سبک زندگی صحیح می توان اثر ژنهای چاقی را محدود کرد.