تحقیقات علمی ثابت کرده که بین سلامت روده و احساسات و خلق و خوی شما رابطه مستقیمی وجود دارد. custodia iphone جالب است بدانید که مقداری از انتقال دهنده های عصبی مربوط به حس شادی ما(سروتونین); در روده ساخته میشود. یکی از جدیدترین تحقیقات مربوط به فلور روده(میکروبهای مفیدی که در دستگاه گوارش زندگی میکنند) این است ;که سلامتی روده ها میتواند به طور مستقیم بر خلق و خو اثر بگذارد. iphone 7 plus hoesjes پس برای سلامت فلور روده و داشتن روحیه خوب ; باید رژیم غذایی سالم داشته باشید. coque iphone 8

چگونه میکروبهای موجود در روده می توانند بر خلق و خو تاثیر بگذارند؟

تاثیر میکروب در روده بر خلق و خو تحقیقات ثابت کرده اند که مکالمه دو طرفه بین فلور میکروبی ر وده و مغز وجود دارد. میکروبهای روده از طریق مسیرهای مختلف از جمله سیستم ایمنی بدن ; سیستم عصبی و سیستم های هورمونی با بقیه بدن در ارتباط اند. انواع خاصی از باکتری های روده منجر به تولید انتقال دهنده های عصبی مانند: سروتونین میشوند که باعث ایجاد خلق و خوی خوب و حس شادی در انسان میشود. custodia cover iphone وقتی تنوع میکروبهای روده خیلی کم باشد; یا وقتی شاهد رشد بیش از حد یک نوع میکروب در روده هستیم همه چیز میتواند اشتباه پیش رود; که به این بیماری دیس بیوسیس(عدم تعادل میکروارگانیسم های داخلی بدن)میگویند. که این بیماری موجب خلق و خوی بد در بدن میشه.

چه چیزی روی فلور روده تاثیر میگذارد؟

فلور روده ما از فیبر رونق میگیرد ولی متاسفانه رژیم های مدرن فیبر نسبتا کمی دارند.همچنین در رژیم های غذایی مدرن اصل تنوع رعایت نمیشود و از همه مواد غذایی به طور کافی استفاده نمیشود. پس تنوع مواد غذایی و فیبر کافی برای سلامت فلور روده لازم است. آنتی بیوتیکها میتوانند نجات بخش باشند; اما همچنین با از بین بردن باکتری های خطرناک که باعث بیماری میشوند ; باکتری های مفید موجود در روده را هم از بین میبرند. coque iphone xs اگر مصرف آنتی بیوتیکها لازم باشد پس حتما باید اقدامات لازم برای تغذیه باکتری های روده پس از پایان روده انجام شود.

تغییرات غذایی ساده باعث به وجود آمدن خلق و خوی بهتر میشود:

با هدف حمایت از خلق و خو ; تغییرات غذایی ساده ای وجود دارد که میتوانید از آنها برای حمایت از فلور روده و سلامت کل روده خود استفاده کنید.

نکاتی که باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید:

۱-سعی کنید انواع میوه و سبزیجات را به صورت تازه مصرف کنید.به طور معمول روزانه باید ۲ وعده میوه و ۵ وعده سبزیجات مصرف کنید.اینکار باعث میشود فیبر دریافتی شما بالا برود که فیبر برای تغذیه میکروبهای مفید روده لازم است. custodia iphone 2-غذاهای تخمیرشده مانند ماست ; کفیر ; کامبوجا و….را میل کنید.این مواد غذایی به طور طبیعی حاوی باکتری ها و مخمرهای خوبی هستند که باعث حمایت از فلور روده میشوند. ۳-مصرف غذاهای فرآوری شده را محدود کنید.چون غذاهای فرآوری شده مانند غذاهای آماده; سوسیس; کالباس و…باعث کاهش تنوع میکروبی و افزایش التهابات میشوند. ۴-مصرف قندهای تصفیه شده و شیرین کننده های مصنوعی را کاهش دهید.چون هردو اینها با رشد باکتری های ناسالم در روده و عدم تنوع میکروبی درارتباط هستند ۵-از خوردن میان وعده ها در آخرشب پرهیز کنید(حتما بین شام و صبحانه ۱۲ ساعت فاصله بیفتد). این کار باعث میشه میکروبهای مفید داخل روده فرصت کافی برای رشد را در طول شب داشته باشند.