آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان داده است که ۴۰-۵۰% از جمعیت جهان به اندازه کافی ویتامین D دریافت نمی کنند. متاسفانه افرادی که چاق هستند بیشتر در معرض خطر کمبود ویتامین D هستند. مصرف حداکثر ۴۰۰۰ IU از این ویتامین می تواند برای کاهش وزن سودمند باشد.

ویتامین D به تنظیم چربی های شکمی کمک می کند:

مطالعات نشان داده اند که افرادی که دارای شاخص توده بدنی(BMI) بالاتر از ۳۰ هستند،به طور معمول دچار کمبود ویتامین D هستند. bracelet fantaisie مطالعه ای در دانشگاه مینسوتا نشان داده است که بدن از ویتامین D به عنوان یک حسگر محیطی استفاده میکند و مقادیر کم این ویتامین باعث میشود که بدن مقدار زیادی انرژی ذخیره کند که در درجه اول این انرژی اضافی را مانند چربی ذخیره میکند. در بسیاری از افراد این چربی اضافی برای دسترسی آسان به جریان خون از طریق دستگاه گوارش در اطراف شکم تجمع پیدا می کند. حداقل ۲۰ ng/ml ویتامین D،در خون اگر وجود داشته باشد از ذخیره چربی های اضافی در شکم جلوگیری می شود و ممکن است در برخی افراد به کاهش وزن نیز کمک کند. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ در ژورنال آمریکایی نشان داده است که زنانی که سطح بالای ویتامین D خون را حفظ کرده اند و رژیم مناسب و ورزش نیز دارند،وزن بیشتری نسبت به زنانی که ویتامین کافی ندارند کم کرده اند.زیرا بدن، این ویتامین را از طریق کبد پردازش میکنه و آن را به جریان خون میفرستد.

آیا می دانید مصرف ویتامین D برای کاهش وزن،یکی از امیدوارکننده ترین روش ها می باشد؟

 ویتامین D برای کاهش وزن مطالعات نشان داده اند که خانم های دارای اضافه وزن و چاق که هرروز به مدت ۱۲ هفته ۱۰۰۰ IUویتامین D مصرف میکردند،مقادیر قابل توجهی از چربی بدن شان را از دست دادند. samsung hoesje طبق تحقیقات، این ویتامین روی هیپوتالاموس تاثیر میگذارد و میتواند باعث کاهش خروجی هورمون پاراتیروئید(PTH)(هورمونی که باعث تجمع چربی در شکم میشود) شود. bague homme

چگونه ویتامین D به کاهش وزن کمک میکند؟

۱- این ویتامین به طور بالقوه می تواند تشکیل سلول های جدید چربی در بدن را کاهش دهد. coque iphone 8 2-این ویتامین می تواند ذخیره سلولهای چربی را سرکوب کند و به طور موثر انباشت چربی را کاهش دهد. iphone hoesje 3- این ویتامین،سطح هورمون سروتونین(تنظیم کننده خلق و خو و تنظیم کننده خواب) را تحت تاثیر قرار میدهد و سروتونین می تواند در کنترل اشتها نقش داشته باشد و باعث افزایش حس سیری در فرد،کاهش کالری دریافتی و در نهایت باعث کاهش وزن شود. coque iphone xs 4-سطح بالای این ویتامین باعث سطح بالاتر هورمون تستوسترون میشود که می تواند باعث کاهش وزن شود و همچنین به پایداری وزن از دست رفته کمک میکند که این کار را با تقویت متابولیسم بدن انجام میدهد.

چه کسانی بیشتر مستعد کمبود ویتامین D هستند؟

۱-افراد مسن تر ۲-زنان شیرده ۳-افراد با رنگ پوست تیره ۴-کسانی که کمتر در معرض نور مستقیم آفتاب هستند

منابع ویتامین D کدام اند؟

منابع ویتامین D ۱-زرده تخم مرغ ۲-روغن کبد ماهی ۳-ماهی تن،سالمون و…